Jdi na obsah Jdi na menu
 


100302 Beseda s Nicol Čupkovou

4. 3. 2010

Beseda s olympioničkou Nicol Čupkovou

Za historický medzník SZŠ v Michalovciach možno označiť 2. marec 2010, kedy sa v telocvični našej školy uskutočnila beseda so slovenskou reprezentantkou v ľadovom hokeji – Nicol Čupkovou – ktorá sa zúčastnila ZOH vo Vancoueri 2010. Nicol je nadôvažok žiačkou M II. triedy našej školy.

Obrazek

Beseda sa tešila veľkému záujmu nielen žiakov 1. a 2. ročníka, ale aj pozornosti médií – televízií Mistral a Zemplín.

Po privítaní Nicol Čupkovej pánom riaditeľom školy RNDr. Dušanom Žaludkom a krátkom príhovore Nicol, sa rozprúdila živá debata, keď žiaci školy, ale aj učitelia a hostia besedy kládli Nicol zvedavé otázky týkajúce sa jej hokejovej kariéry, zážitkov zo ZOH vo Vancoueri 2010 ako aj plánov do budúcnosti.

ObrazekCelú besedu skvelým spôsobom moderoval Patrik Moškurjak - žiak ZA II.A.

V závere besedy sa uskutočnil kvíz s hokejovou tematikou, ktorého sa zúčastnili Julián Skvašík, Leonard Barančo, Petra Halušková, Simona Paľová a Róbert Koščo. Naši žiaci preukázali dobré hokejové vedomosti z hokejovej kariéry Nicol Čupkovej i z jej účinkovania na ZOH vo Vancoueri 2010. Odmenou pre nich boli olympijské suveníry, ktoré im osobne odovzdala Nicol.

Besedu ukončil pán riaditeľ, ktorý odovzdal Nicol Čupkovej suveníry školy – pamätnicu k 60. výročiu založenia školy, tričko školy, kľúčenku, pero a tašku s logom školy. Za študentov odovzdal Nicol dve karikatúry o nej Patrik Moškurjak. Pekné karikatúry namaľovala Marcela Tégiová zo ZA IV.B.

ObrazekPo skončení besedy nasledovalo fotografovanie s Nicol Čupkovou pri paneloch s jej fotografiami a hokejovou štatistikou o ktoré bol veľký záujem. Pán riaditeľ i Nicol Čupková potom poskytli rozhovory pre televízie Mistral a Zemplín.

Za vydarenú besedu patrí poďakovanie riaditeľovi školy RNDr. Dušanovi Žaludkovi, PhDr. Kataríne Hospodárovej, RNDr. Jane Tokárovej, Ing. Jozefovi Čontofalskému a moderátorovi besedy Patrikovi Moškurjakovi.

Spracoval: PaedDr. Milan Kušej

fotky z besedy